Fortel interier

Černý Vršek 819 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel./fax: 566 550 616, mobil: 777 277 155, e-mail: fototapety@seznam.cz, www.fototapety.cz

Fortel interier

detailně

Novinky přímo do vašeho emailu Novinky přímo
do vašeho emailu
zrušit odběr
přihlašení | registrace
777 277 155

Jak obnovit zašlé spáry

Zašlé až zčernalé spáry v koupelně či kuchyni jsou problémem, který potká téměř každého z nás. Časem se pokryjí mastnými výpary, černou plísní, a kdysi čistě vypadající spáry začnou působit nevzhledně a stanou se především nehygienickými. I když se je snažíte za pomoci nejrůznějších prostředků vyčistit, zářivého výsledku nedosáhnete. Přesto existuje několik způsobů, jak se k bílým spárám dopracovat.

Vyčištění spár

Spáry je nutné před samotnou renovací důkladně vyčistit, vydrhnout, zbavit mastnoty a špíny. Můžete použít roztok saponátu či jiné dostupné prostředky. Na plíseň už ale musíte vyzrát jinak. Buď s roztokem octa, nebude-li stačit, tak s chemickými prostředky na bázi chlóru určených k odstranění plísně, např. Savo. Po dočištění, spláchněte desinfekční prostředky teplou vodou a nechte spáry zaschnout.

Spárovací běloba nebo-li čerstvá spára

Bílá spárovací barva se nanáší štětečkem přímo na spáru. Přetáhnete-li na kachličku, nic se neděje, jelikož bělobu po lehkém zaschnutí snadno odstraníte za pomoci navlhčené houbičky, plastového nožíku či plastové stěrky. Dobu schnutí musíte zkrátka vypozorovat. Začnete-li přebytečnou barvu z kachličky odstraňovat příliš brzo, může dojít k poničení spáry, začnete-li pozdě, může být až příliš zaschlá a čištění dá více práce.  

Tužka na spáry

Tužka na spáry vypadá jako silnější fix přizpůsobený šířce spáry. Tužku nejprve protřepete, aby se barva tlakem dostala do špičky, a poté jednoduše obtahujete jednotlivé spáry a bělíte. Náplň obsahuje protiplísňové přísady stejně jako spárovací běloba. Vzniku plísně sice nezabrání, ale aspoň trochu oddálí.

Jak předcházet znečištění

Nejlepším způsobem, jak preventivně zabránit vzniku plísní, je pamatovat na správnou cirkulaci vzduchu a pravidelně větrat. V koupelnách se často hromadí vlhkost a nepříznivě působí na spáry. Příliš zatížená místa začnou po čase propouštět malé množství vody, neboť se ve spárách objeví vlasové trhlinky.

 

 

 
Naše nabídka

.

Napsali o nás

Zajímají Vás zkušenosti ostatních zákazníků s naším obchodem? Přečtěte si recenze na portálech zbozi.cz či heureka.cz. My je čteme pravidelně a jsme rádi za každou zpětnou vazbu! Ohodnoďte nás také.

 

 

 

...inspirace pro příjemné bydlení...

Již 10 let Vám přinášíme inspiraci pro příjemné a pohodlné bydlení. Vybíráme pro Vás nejen produkty, se kterými zkrášlíte Váš domov či pracovní prostředí, ale i praktické materiály, které usnadní realizaci Vašich nápadů a pomohou renovovat interier.

Náš sortiment zahrnuje širokou nabídku papírových a a vliesových fototapet na zeď nejvyšší kvality, bytové tapety, samolepící fólie na nábytek, samolepící dekorace na stěny a okna, nábytkové dřevěné a kovové úchytky, dřevěné lišty a madla, podlahové samolepící čtverce, tmely a lepidla, náhradní díly na žaluzie. Vše pro tvořivé lidi - naše zákazníky, jejichž požadavkům a potřebám se denně snažíme přizpůsobovat.

 

Naše tipy

Lepidlo MAMUT - nahrazuje hřebíky,šrouby a nýty, 290ml, 25ml kód: DB M

Lepidlo MAMUT - nahrazuje hřebíky,šrouby a nýty, 290ml, 25ml

Unikátní lepidlo s mimořádně velkou počáteční pevností. Lepidlo Mamut nahrazuje hřebíky, šrouby a ný ...

49 Kč s DPH
ukázat všechny nově zařazené položky
Poslední recenze

Dekorace na kachličky, vzor Žluté tulipány

  Dekorace na kachličky, vzor Žluté tulipány
Klára
17.03.2016 15:23
Samolepky jsou úžasné :)
Naposledy navštíveno
Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Zaujalo nás: Město Bystřice n./P. - Kutilstvi.cz -