Fortel interier

Černý Vršek 819 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel./fax: 566 550 616, mobil: 777 277 155, e-mail: fototapety@seznam.cz, www.fototapety.cz

Fortel interier

detailně

Novinky přímo do vašeho emailu Novinky přímo
do vašeho emailu
zrušit odběr
přihlašení | registrace
777 277 155

Jak na lepení fototapet - návod na lepení fototapety

Pokud přemýšlíte, jak dodat vašemu interiéru moderní vzhled a proměnit jej v originální místo s výrazným ústředním prvkem, kde budete moci relaxovat, jsou fototapety tím pravým, co hledáte. Navíc se jednoduše lepí, popřípadě strhávají, rozhodnete-li se je vyměnit za nové.

Lepení papírových fototapet Lepení vliesových fototapet Lepení vliesových fototapet

Příprava podkladu

Než začnete s lepením fototapet, rozložte si jednotlivé díly na zem a zkontrolujte, zdali nejsou poškozené a jednotlivé kusy na sebe navazují. Rovněž zbavte stěnu všech nerovností, odstraňte staré tapety, malby a nátěry. Vše zvládnete s pomůckami pro tapetování. Připravte suchý, hladký a čistý povrch. Je-li příliš savý, opatřete ho penetrací.

Začněte od středu

Při měření stěny si tužkou označte místa, jež Vám pomůžou pro dodržení pravého úhlu. Na stěně veďte vodorovnou čáru ve stejné vzdálenosti od stropu a podlahy. Docílíte tak umístění fototapety přesně ve středu. Jelikož většina stěn není pravoúhlých, je vhodné začít s lepením od středu stěny směrem ke krajům.

 

Jak na lepení papírových fototapet
Lepení papírových fototapet na stěnu

Pro přípravu a použití lepidla doporučujeme dodržovat rad výrobce. Lepidlo vždy nanášejte rovnoměrně po celém povrchu celého dílu a čtyři minuty počkejte, než se provlhčí. Poté jej přiložte na vyznačenou část stěny a vyhlaďte tapetovacím kartáčem či válečkem. Drobných bublin se bát nemusíte, jelikož zmizí po zaschnutí. Při přenosu fototapety ke stěně díly nepřekládejte, aby nedošlo k jejich spojení.

Není-li lepidlo součástí fototapety, doporučujeme použít Metylan Special.


Jak na lepení vliesových fototapet
Lepení vliesových fototapet

Na rozdíl od lepení papírových fototapet se lepidlo nanáší přímo na stěnu. Díl fototapety následně přiložíte na určené místo a uhladíte svrchu dolů či od středu ke krajům za pomoci tapetovacího kartáče nebo válečku. Bílé okraje ořežte až po dokonalém zaschnutí, cca 24 hodinách. Jsou ponechány z důvodu snadného ořezu u nerovných stropů či podlah.

Lepení snadno zvládnete s lepidlem Metylan Direct.

 

 
Naše nabídka

.

Napsali o nás

Zajímají Vás zkušenosti ostatních zákazníků s naším obchodem? Přečtěte si recenze na portálech zbozi.cz či heureka.cz. My je čteme pravidelně a jsme rádi za každou zpětnou vazbu! Ohodnoďte nás také.

 

 

 

...inspirace pro příjemné bydlení...

Již 10 let Vám přinášíme inspiraci pro příjemné a pohodlné bydlení. Vybíráme pro Vás nejen produkty, se kterými zkrášlíte Váš domov či pracovní prostředí, ale i praktické materiály, které usnadní realizaci Vašich nápadů a pomohou renovovat interier.

Náš sortiment zahrnuje širokou nabídku papírových a a vliesových fototapet na zeď nejvyšší kvality, bytové tapety, samolepící fólie na nábytek, samolepící dekorace na stěny a okna, nábytkové dřevěné a kovové úchytky, dřevěné lišty a madla, podlahové samolepící čtverce, tmely a lepidla, náhradní díly na žaluzie. Vše pro tvořivé lidi - naše zákazníky, jejichž požadavkům a potřebám se denně snažíme přizpůsobovat.

 

Naše tipy

Samolepící dekorace stěn a nábytku - Větev s červenými květy kód: Decor Art maxi 58105

Samolepící dekorace stěn a nábytku - Větev s červenými květy

Samolepící dekorační vzor Větev s červenými květy (Red Ramage) pro kreativní výzd ...

289 Kč s DPH
ukázat všechny nově zařazené položky
Poslední recenze

Dekorace na kachličky, vzor Žluté tulipány

  Dekorace na kachličky, vzor Žluté tulipány
Klára
17.03.2016 15:23
Samolepky jsou úžasné :)
Naposledy navštíveno
Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Zaujalo nás: Město Bystřice n./P. - Kutilstvi.cz -