Fortel interier

Černý Vršek 819 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel./fax: 566 550 616, mobil: 777 277 155, e-mail: fototapety@seznam.cz, www.fototapety.cz

Fortel interier

detailně

Novinky přímo do vašeho emailu Novinky přímo
do vašeho emailu
zrušit odběr
přihlašení | registrace
777 277 155

Jak odstranit staré tapety?


Odstranění vliesových tapet

Kvalitní vliesové tapety lze stáhnout zcela, beze zbytku. Pomalu se sloupává bez vlhčení nebo škrabání a na stěně nezůstává žádná složka tapety. Zeď je okamžitě připravená k dalšímu tapetování nebo malování. Pouze nehtem či špičkou nože odchlípnete horní růžek a opatrným tahem dolů strhnete celý pás.

odstranění staré vliesové tapety ze zdiOdstranění vinylových tapet

U vinylových tapet, které jsou  na papírovém základě, se odstraňuje pouze horní vrstva, jež je z umělé hmoty. Zadní vrstva z papíru často může sloužit jako makulatura (základová tapeta), a proto se zůstává na stěně.

Aby mohla papírová vrstva sloužit jako makulatura, je nutné ověřit její spolehlivost, a to pomocí zkoušky tvorby bublin navlhčením a kontrolou rovnosti pomocí delší vodováhy nebo tyčky. Vytvoří-li se na navlhčené vrstvě bubliny, není tapeta spolehlivá. Vrstvu z papíru lze využít jako makulaturu pouze tehdy, neskrývají-li se pod ní žádné nerovnosti.


Odstranění papírové tapety

Papírové tapety lze odstranit pouze za mokra. Doporučujeme všechen nábytek odnést nebo zakrýt a hlavně v místnosti vypněte elektrický proud. Přichystejte si horkou vodu, v níž jste si rozředili speciální přípravek, takzvaný odstraňovač tapet.  Směs nanášejte pomocí štětce nebo rozprašovače odshora dolů, aby se případná stékající voda vsákla do tapet a netekla na podlahu. Je nejlepší namočit tapety v celé místnosti, celý proces se tak urychlí. Po zhruba 15 minutách, kdy se tapety dostatečně nasáknou, se můžete pustit do sundávání.

Pokud se tapeta trhá, tedy nejde stáhnout v celém páse, znovu ji navlhčete. Když ani několikáté namočení nepomůže, budete ji muset strhat pomocí škrabky na tapety a pomůže i válec s ostny. A strhané tapety je nejlepší nechávat na zemi přímo u stěn. Vsáknou totiž vodu stékající ze stěn, a zabrání tak poškození podlahy.


Odstranění samolepících tapet

Samolepící tapety či fólie se odstraňují za sucha. Postup si usnadníte, když tapetu nahřejete fénem. Zbytky lepidla pak odstraníte čističem na bázi alkoholu nebo lehkým benzinem. 


Jaký nástroj použít?

Tapety můžete snadno odstranit za pomoci odstraňovače tapet Metylan.

Stačí navlhčit povrch tapety odstraňovačem, a to s použitím klasického malířského štětce. Metylan pronikne skrz papírovou vrstvu a rozpustí vrstvu lepidla, která ji drží.

U vícevrstvé tapety se odstraňují jednotlivé vrstvy postupně, každá se musí navlhčit zvlášť a odstranit ze zdi tahem shora dolů.

 

U vinylových tapet či tapet, jež mají vodotěsný povrch, je nutné nejprve perforovat – vytvořit do tapety dírky či trhlinky škrabkou, drátěným kartáčkem, hvězdicovým válečkem na strhávání tapet („papírový tygr“) či „ježkovitým válečkem“.

 

 
Naše nabídka

.

Napsali o nás

Zajímají Vás zkušenosti ostatních zákazníků s naším obchodem? Přečtěte si recenze na portálech zbozi.cz či heureka.cz. My je čteme pravidelně a jsme rádi za každou zpětnou vazbu! Ohodnoďte nás také.

 

 

 

...inspirace pro příjemné bydlení...

Již 10 let Vám přinášíme inspiraci pro příjemné a pohodlné bydlení. Vybíráme pro Vás nejen produkty, se kterými zkrášlíte Váš domov či pracovní prostředí, ale i praktické materiály, které usnadní realizaci Vašich nápadů a pomohou renovovat interier.

Náš sortiment zahrnuje širokou nabídku papírových a a vliesových fototapet na zeď nejvyšší kvality, bytové tapety, samolepící fólie na nábytek, samolepící dekorace na stěny a okna, nábytkové dřevěné a kovové úchytky, dřevěné lišty a madla, podlahové samolepící čtverce, tmely a lepidla, náhradní díly na žaluzie. Vše pro tvořivé lidi - naše zákazníky, jejichž požadavkům a potřebám se denně snažíme přizpůsobovat.

 

Naše tipy

Samolepící dekorace stěn a nábytku - Větev s červenými květy kód: Decor Art maxi 58105

Samolepící dekorace stěn a nábytku - Větev s červenými květy

Samolepící dekorační vzor Větev s červenými květy (Red Ramage) pro kreativní výzd ...

289 Kč s DPH
ukázat všechny nově zařazené položky
Poslední recenze

Dekorace na kachličky, vzor Žluté tulipány

  Dekorace na kachličky, vzor Žluté tulipány
Klára
17.03.2016 15:23
Samolepky jsou úžasné :)
Naposledy navštíveno
Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Zaujalo nás: Město Bystřice n./P. - Kutilstvi.cz -