Fortel interier

Černý Vršek 819 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, tel./fax: 566 550 616, mobil: 777 277 155, e-mail: fototapety@seznam.cz, www.fototapety.cz

Fortel interier

detailně

Novinky přímo do vašeho emailu Novinky přímo
do vašeho emailu
zrušit odběr
přihlašení | registrace
777 277 155

Jak připravit povrch před tapetováním

Před samotným tapetováním je nezbytně nutné připravit podkladovou plochu, která Vám umožní předejít zbytečným komplikacím. Základová plocha musí být čistá, pevná, bez trhlin a látek, jež by bránily lepení. Zbavená mastných a olejových skvrn, které by mohly způsobit skvrny na tapetě, popřípadě zabránit samotnému přilnutí lepidla na takto znečištěné ploše.
    Nezapomínejte, že podkladovou plochou není jenom nosná stěna (zdivo, stavební panely), ale také různé vrstvy jako omítky, izolace, barvy, nátěry, staré tapety a stěrkové plochy. Proto se přesvědčte o pevnosti a nasákavosti každé podkladové plochy.

 

Typy povrchů z hlediska nasákavosti

Z hlediska schopnosti podkladu absorvovat vlhkost se dělí vrstvy na savé (dřevo, beton, sádrokarton, cihla) a nesavé (linoleum, plast, kov). Vzhledem k tomu, že se tapetování provádí na savých površích je zapotřebí např. omítnutím, odstraněním barevné vrstvy, či štěrkováním nasákavost nesavých povrchů zvýšit.
      Jak zkontrolovat kvalitu omítky, její vlhkost popřípadě nasákavost si vysvětlíme v následujících tipech:

 

Kontrola kvality omítky

Kvalitu omítky můžete provést jednoduše přejetím dlaní po povrchu omítky, popřípadě za pomoci kousku lepicí pásky. Přilepí-li se Vám na prsty zrnka prachu či na lepicí pásku, není pevnost dostatečná.

 

Ověření vlhkosti

Test vlhkosti omítky lze provést vlhkoměrem. Nemáte-li jej k dispozici nalepte folii o ploše zhruba 0,5m2 na stěnu pomocí lepící pásky a nechte připevněnou zhruba dvacetčtyři hodin. Pokud se na vnitřní straně objeví kondenzovaná pára nebo plocha ztmavne, je omítka nadměrně vlhká, a proto je zapotřebí počkat než vyschne nebo vytopit místnost pomocí tepelného zářiče.

Nasákavost omítky

Otestovat nasákavost můžete štětcem eventuálně rozprašovačem. Nastříkejte na zeď vodu a sledujte, jak se změní základová plocha. Je-li nasákavost povrchu dobrá, změní se barva omítky po krátkém čase. Je-li nasákavost vysoká, dojde k rychlému ztmavnutí. V takovémto případě proveďte hloubkový penetrační nátěr, který redukuje a vyrovnává nasákavost.
      Na tapety s papírovou nosnou vrstvou speciální penetrační nátěr použít nemusíte, jsou totiž automaticky penetrovány při lepení tapetovým lepidlem Metylan.
     Naopak před lepením tapety s nosnou vrstvou vlies je třeba penetraci v každém případě provést. Lepidlo se v tomto případě nanáší přímo na stěnu, nikoli na tapety. Nasákavý povrch stěny příliš rychle vstřebává vlhkost lepidla a stává se, že lepidlo uschne dřív než přiložíme tapetu. Základní nátěr hloubkovým penetračním nátěrem Metylanem udrží stěnu ve vlhkém stavu, takže můžete jednoduše a bez zbytečných starostí tapetu přitlačit na stěnu a vlhká vrstva lepidla zajistí dokonalé přilepení tapety.

 

Jak na praskliny?

Nachází-li se na stěně jakékoliv praskliny, je zapotřebí je vyplnit pružným spárovacím materiálem (například hmotou Crack Filler) a poté vyhladit stěrkováním. 

 

 

 
 

  

 
Naše nabídka

.

Napsali o nás

Zajímají Vás zkušenosti ostatních zákazníků s naším obchodem? Přečtěte si recenze na portálech zbozi.cz či heureka.cz. My je čteme pravidelně a jsme rádi za každou zpětnou vazbu! Ohodnoďte nás také.

 

 

 

...inspirace pro příjemné bydlení...

Již 10 let Vám přinášíme inspiraci pro příjemné a pohodlné bydlení. Vybíráme pro Vás nejen produkty, se kterými zkrášlíte Váš domov či pracovní prostředí, ale i praktické materiály, které usnadní realizaci Vašich nápadů a pomohou renovovat interier.

Náš sortiment zahrnuje širokou nabídku papírových a a vliesových fototapet na zeď nejvyšší kvality, bytové tapety, samolepící fólie na nábytek, samolepící dekorace na stěny a okna, nábytkové dřevěné a kovové úchytky, dřevěné lišty a madla, podlahové samolepící čtverce, tmely a lepidla, náhradní díly na žaluzie. Vše pro tvořivé lidi - naše zákazníky, jejichž požadavkům a potřebám se denně snažíme přizpůsobovat.

 

Naše tipy

Transparentní samolepící folie šíře 45cm, vzor Reispapier - Rýžový papír kód: 200-2911

Transparentní samolepící folie šíře 45cm, vzor Reispapier - Rýžový papír

Samolepící transparentní folie je kvalitní UV záření odolná folie. Slouží k dekoraci, zneprůhledně ...

59 Kč s DPH
ukázat všechny nově zařazené položky
Poslední recenze

Dekorace na kachličky, vzor Žluté tulipány

  Dekorace na kachličky, vzor Žluté tulipány
Klára
17.03.2016 15:23
Samolepky jsou úžasné :)
Naposledy navštíveno
Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Zaujalo nás: Město Bystřice n./P. - Kutilstvi.cz -